Koralowce miękkie


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Ricordea to zwierzęta pochodzące z Karaibów, które cieszą się ogromną popularnością wśród akwarystów morskich. Koralowiec ten jest polecany także dla początkujących, ponieważ nie sprawiają one większych problemów w hodowli.

Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkich dzięki kolorystyce i odmianom, które mają bardzo intensywne ubarwienie. Intensywność tą można obserwować zwłaszcza przy większym udziale światła aktynicznego, kiedy to korale prezentują czasami zupełnie inne ubarwienie, niż przy dziennym oświetleniu. Dla przykładu ricordea zielona w białym świetle potrafi być żółto-pomarańczowa w świetle aktynicznym. Opisywana odmiana barwna to Ricordea w kolorze żółto-pomarańczowym z fioletowym rantem, zieloną mordką i różowym środkiem.

ZOBACZ NASZ FILM
Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/DxTj7m5opU0

Podobno najlepsze wzrosty obserwuje się, gdy kilka osobników styka się ze sobą, aczkolwiek są na ten temat różne zdania.


fot. Mariusz Król - Ricordea florida żółto-pomarańczowa z fioletowym rantem

Potrzebują wody w temperaturze 25°C - 28°C, słabej cyrkulacji i minimum średniego oświetlenia.

Dzielą się przez podział, potrafią również zmieniać same miejsce w którym się znajdują. Prawdopodobnie jest to spowodowane np. zbyt silną cyrkulacją.


fot. Mariusz Król - Ricordea florida żółto-pomarańczowa z fioletowym rantem

Odżywiają się przez zooksantele, aczkolwiek można je dokarmiać. Niektóre z firm produkujących pokarmy stworzyły specjalne produkty dla ricordei i innych grzybowieńców.


fot. Mariusz Król - Ricordea florida żółto-pomarańczowa z fioletowym rantem

Osiągają wielkość do około 8 centymetrów i można je trzymać już w bardzo małych zbiornikach od 30 litrów pojemności.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!