Koralowce miękkie


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


fot. Mariusz Król - Zoanthus sp. "Utter chaos"

Koralowce Zoanthus sp. spotkamy w środowisku naturalnym przede wszystkim w Oceanie Indyjskim i Oceanie Spokojnym. Należą do rodziny Zoanthidae.

Wśród akwarystów cieszą się one olbrzymią popularnością. Nie tylko są w miarę niedrogie, ale również proste w hodowli i posiadają wiele kolorowych odmian barwnych.

Opisywana odmiana kolorystyczna "Utter chaos" w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza zupełny chaos. Grzybki nie tylko mają bardzo intensywne kolory w standardowym świetle, ale dodatkowo świecą fluo w niebieskim świetle.


fot. Mariusz Król - Zoanthus sp. "Utter chaos"

Akwarium do hodowli tego gatunku nie musi być duże i z powodzeniem może być to już niewielki zbiornik o pojemności około 30 litrów. Woda powinna mieć stabilne parametry oraz temperaturę od 23°C do 27°C. Oświetlenie nie musi być bardzo mocne, dlatego też często Zoanthus sp. trafia na dno zbiornika.

Cyrkulacja dla tego gatunku powinna być średnia. Grzybki dzielą się i w ten sposób pojawiają się nowe osobniki. Czasami zdarza się, że odrywają się od skały i przyczepiają w innym miejscu.

Odżywiają się głównie przez zooksantele, czyli symbiotyczne glony w procesie fotosyntezy. Można je dokarmiać drobnymi pokarmami dla koralowców, zarówno w płynie, jak i w proszku. Rosną do około 3 cm średnicy, więc są dość dużym przedstawicielem swojej rodziny i należą do zwierząt prostych w hodowli.

UWAGA:

Koralowce mogą zawierać truciznę Palitoksynę, która jest niebezpieczną toksyną. Należy się z nimi obchodzić z największą ostrożnością -> CZYTAJ TUTAJ.

ZOBACZ NASZ FILM
Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/NSDW5h5H-ZU

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!