Koralowce LPS


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Blastomussa merleti to kolejny z opisywanych na naszym portalu koralowiec LPS.  W naturze jest dość szeroko rozpowszechniony i występuje w wielu regionach takich jak: Fiji, Filipiny, Indonezja, Indopacyfik, Wyspa Cebu, Japonia, Madagaskar, Maritius, Malediwy, Australia, Morze Andamańskie, Morze Koralowe, Morze Czerwone, Nowa Kaledonia, Ocean Indyjski, Nowa Gwinea, Polinezja, Samoa, Sumatra, Sulawezji, Tajlandia, Tajwan, Sri Lanka, Wybrzeże Sumatry, Zatoka Aden, Bali, czy Wybrzeże Jawy.

Jak sama nazwa LPS wskazuje jest to kolejny wielkopolipowy koralowiec twardy. Nie rośnie duży i jego polipy nie przekraczają 1,5 cm średnicy. Można hodować go już w akwariach o pojemności od 80 litrów wzwyż. Oczywiście jak w każdym przypadku małe szczepki mogą znajdować się w mniejszych litrażach.


Fot. Mariusz Król - Blastomussa merleti

Nie jest bardzo trudny w hodowli. Wymaga wody o temperaturze od 24°C do 27°C. Nie wymaga bardzo mocnego oświetlenia. Cyrkulacja powinna być raczej średnia.


Fot. Mariusz Król - Blastomussa merleti

Jeżeli chodzi o karmienie to odżywia się przez zooksantele (światło), ale wskazane jest dokarmianie drobnymi pokarmami suchymi, ikrą langust, czy larwami artemii.


Fot. Mariusz Król - Blastomussa merleti

Jest dość łatwy do podziału i szczepienia. Musimy odciąć konkretną główkę na szkielecie oczywiście z jak największą starannością. Następnie kleimy ją do podstawki.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!