Różne


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Dahab to nadmorska miejscowość turystyczna, która znajduje się w Egipcie na półwyspie Synaj. Jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko ze względu na rewelacyjną pogodę jaka panuje w tym kraju, ale również z powodu rafy koralowej, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Niestety 13 września doszło tam do ataku rekina, a dzień ten okazał się bardzo pechowy dla 34-letniej kobiety.

Jak podało Ministerstwo Środowiska w Egipcie do ataku doszło przy plaży hotelowej Laguna. Rekin zaatakował na płytkiej wodzie i odgryzł Egipcjance ramię. Została ona przetransportowana do szpitala, a wszystkie plaże w mieście zamknięto. Wchodzenie do wody jest tam stanowczo zabronione.

W internecie można odnaleźć film nagrany zaraz po sytuacji na którym widać jak ranna jest niesiona przez ludzi. Według świadków zdarzenia turyści zauważyli w wodzie rybę, jednak uważali ją za tuńczyka. Niestety dla poszkodowanej okazał się on zupełnie innym drapieżnikiem.

Ministerstwo Środowiska Egiptu podjęło działania w celu znalezienia drapieżnika. Niestety jak wiadomo nie będzie to proste zadanie dla zespołu poszukiwawczego. Warto również dodać, że drapieżnik był widziany w tamtejszych wodach już w zeszłym miesiącu, choć nie wiadomo czy to ten sam osobnik.

Nie jest to również pierwszy atak rekina do którego doszło w tym roku w Morzu Czerwonym. W lipcu rekin tygrysi zaatakował Rosjanina, który nie przeżył. Do ataku doszło w Hurghadzie.

Co zrobić w przypadku spotkania drapieżnika w środowisku naturalnym?
- warto spokojnie się oddalić.
- nie wykonywać gwałtownych ruchów.
- gdyby rekin próbował zaatakować należy spróbować uderzyć go najlepiej czymś twardym, lub ostrym w czuły punkt ryby taki jak skrzela rekina, oczy oraz nos.

Należy pamiętać jednak że na ogół zwierzęta są nami zaciekawione i raczej mylą człowieka np. z fotką niż atakują celowo. Jednym z najczęściej atakujących ludzi gatunkiem jest Żarłacz tygrysi Galeocerdo cuvier, który jest uważany za ludojada. Ataki rekinów są jednak dość rzadkie, a ludzie zabijają rocznie nawet 100 milionów tych zwierząt.

Czy rekiny są krwiożerczymi bestiami? Często już samo słowo rekin budzi w wielu osobach lęk. Czy jednak powinno tak być?

Więcej o tych drapieżnikach w naszym filmie na kanale YouTube.

Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/qz5n9OrI3iI

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!