Koralowce miękkie


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Discosomy są koralowcami, które zdecydowanie nadają się dla początkujących akwarystów. Zapytacie dlaczego? Odpowiedź jest prosta.

Discosomy jak wszystkie grzybowieńce nie mają dużych wymagań jeżeli chodzi o parametry. Poza tym są bardzo kolorowe i występują w wielu odmianach barwnych. Dodatkowo potrzebują niewielkiego oświetlenia i małej cyrkulacji.

Czasami zdarza się, że korale ułożone w zbyt silnej cyrkulacji same przemieszczają się w inne miejsce w naszym akwarium, tak aby cyrkulacja im odpowiadała.


fot. Mariusz Król - Discosoma sp.

Różne gatunki Discosoma sp. występują m.in. w Indopacyfiku. Akwaryści potrafią potocznie nazywać je "grzybkami". Dorastają one nawet do do 12 centymetrów średnicy.

Odżywiają się głównie przez zooksantele.

Nie są zbytnio agresywne. Woda powinna mieć temperaturę 24°C - 28°C. Należy uważać, aby nadmiernie nie zarosły akwarium.

ZOBACZ NASZ FILM
Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/DxTj7m5opU0

Przy dobrych warunkach szybko się rozrastają. Można wtedy odrywać je od skałek i tworzyć szczepki, natomiast należy zachować przy tym olbrzymią ostrożność. Zaleca się zakładanie okularów ochronnych oraz rękawiczek (polecam rękawiczki bezpudrowe). Rękawiczki te dostaniemy praktycznie w każdej aptece. Środki ostrożności są potrzebne ze względu na truciznę, którą koralowce podczas tego rodzaju prac potrafią tryskać. Jeżeli substancja nieszczęśliwym trafem dostanie się do naszego oka, należy przepłukać oko, a następnie niezwłocznie udać się do lekarza. Podobnie jeżeli substancja dostanie się do naszego krwiobiegu np. przez skaleczenie.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!