Koralowce miękkie
Reklama

Ricordea yuma to zwierzęta, które w naturze można spotkać w takich miejscach jak Wyspy Ryukyu, Samoa, Queensland, Singapur, Mikronezja, Indopacyfik, Ocean Indyjski, Indonezja, czy Filipiny.

Koralowiec ten cieszy się ogromną popularnością, a dodatkowo jest polecany także dla początkujących, ponieważ nie sprawiają one większych problemów w hodowli.

Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkich dzięki kolorystyce i odmianom, które mają bardzo intensywne ubarwienie. Intensywność tą można obserwować zwłaszcza przy większym udziale światła aktynicznego, kiedy to korale prezentują czasami zupełnie inne ubarwienie, niż przy dziennym oświetleniu. Dla przykładu ricordea zielona w białym świetle potrafi być żółto-pomarańczowa w świetle aktynicznym. Opisywana odmiana barwna to Ricordea w kolorze pomarańczowym z fioletowym rantem.

Podobno najlepsze wzrosty obserwuje się, gdy kilka osobników styka się ze sobą, aczkolwiek są na ten temat różne zdania.


fot. Mariusz Król - Ricordea yuma

Potrzebują wody o stabilnych parametrach i temperaturze 25°C - 28°C, słabej cyrkulacji i minimum średniego oświetlenia.

Można je hodować już w niewielkich akwariach, aczkolwiek polecany zbiornik powinien mieć minimum 30 litrów pojemności.

ZOBACZ NASZ FILM
Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/DxTj7m5opU0

Dzielą się przez podział, potrafią również zmieniać same miejsce w którym się znajdują. Prawdopodobnie jest to spowodowane np. zbyt silną cyrkulacją.

Odżywiają się przez zooksantele, aczkolwiek można je dokarmiać. Niektóre z firm produkujących pokarmy stworzyły specjalne produkty dla ricordei i innych grzybowieńców.

Osiągają wielkość do około 8 centymetrów.

© Akwarysta.EU 2014 - 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!