Koralowce LPS


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Blastomussa wellsi to kolejny z opisywanych na naszym portalu koralowiec LPS.  W naturze jest dość szeroko rozpowszechniony i występuje w wielu regionach takich jak: Wietnam, Australia, Bali, Bunaken, Fiji, Filipiny, Indonezja, Indopacyfik, Japonia, Malezja, Mikronezja, Morze Andamańskie, Morze Czerwone, Morze Koralowe, Morze Południowo-chińskie, Papua Nowa Gwinea, Polinezja, Sulawezi, Sumatra, Tajlandia, Tajwan, Timor, Vanautau, Wielka Rafa Koralowa, Wybrzeże Jawy, Wybrzeże Sumatry, Wyspy Salomona, Zatoka Bengalska.

Jak sama nazwa LPS wskazuje jest to kolejny wielkopolipowy koralowiec twardy. Nie rośnie duży i jego polipy nie przekraczają 5 cm średnicy. Można hodować go już w akwariach o pojemności od 80 litrów wzwyż. Oczywiście jak w każdym przypadku małe szczepki mogą znajdować się w mniejszych litrażach.


Fot. Mariusz Król - Blastomussa wellsi

Nie jest bardzo trudny w hodowli. Wymaga wody o temperaturze od 24°C do 26°C. Nie wymaga bardzo mocnego oświetlenia, ani cyrkulacji.

Jeżeli chodzi o karmienie to odżywia się przez zooksantele (światło), ale wskazane jest dokarmianie drobnymi pokarmami suchymi, ikrą langust, czy larwami artemii.

Jest dość łatwy do podziału i szczepienia. Musimy odciąć konkretną główkę na szkielecie oczywiście z jak największą starannością. Następnie kleimy ją do podstawki.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!