Różne


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Warszawskie Dni Akwarystyki to największe wydarzenie akwarystyczne w Warszawie, które każdego roku podczas Dni SGGW odbywa się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W ramach nadchodzącej, trzeciej edycji wydarzenia przewidziano 5 inicjatyw.

PLAKAT DO POBRANIA TUTAJ

III Warszawska Konferencja Akwarystyczna 
Jedyna konferencja naukowa w Polsce poświęcona hodowli i ochronie organizmów wodnych o przeznaczeniu akwarystycznym. Prezentowane są na niej przede wszystkim wyniki prac studentów i pracowników naukowych polskich uczelni wyższych.

Warszawska Konferencja Akwarystyczna jest jedyną konferencją naukową w Polsce poświęconą hodowli i ochronie organizmów wodnych o przeznaczeniu akwarystycznym. Prezentowane są na niej przede wszystkim wyniki prac studentów i pracowników naukowych polskich uczelni wyższych.

Tematem przewodnim trzeciej edycji konferencji jest Nowoczesna hodowla zwierząt akwariowych, w ramach którego realizowane będą zagadnienia dotyczące w szczególności:

Hodowli akwariowej wybranych gatunków ryb.

Żywienia ryb i skorupiaków akwariowych.

Prowadzenia hodowli organizmów karmowych w akwarystyce.

Hodowli akwariowej i seminaturalnej (fermowej) krewetek i raków.

Diagnostyki i leczenia chorób skorupiaków i ryb akwariowych (infekcje bakteryjne i pasożytnicze).

Hodowli ex situ oraz odbudowy populacji jesiotra bałtyckiego w polskich wodach.

Wzbogaceniem tematu konferencji będzie Międzynarodowy Konkurs Doniesień Naukowych, w ramach którego przewidziana jest prezentacja plakatów obrazujących wyniki badań i obserwacji dokonanych przez studentów i pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni wyższych. Wśród nich nie zabraknie m.in. doniesień dotyczących uprawy roślin akwariowych, hodowli zwierząt akwariowych, zastosowania automatyki w akwarystyce, ochrony gatunkowej ryb i raków oraz polskich ekosystemów wodnych.

Regulamin Międzynarodowego Konkursu Doniesień Naukowych będzie dostępny do pobrania w pierwszej połowie kwietnia 2016 roku.

Konferencja jest otwarta, a udział w niej bezpłatny.

Wymagana jest rejestracja uczestników w trakcie Konferencji (21 i 22 maja w godzinach 10.00-17.00), rejestracji dokonujemy przed wejściem na Aulę.

Szczegółowy program konferencji wraz z terminami wystąpień prelegentów zostanie opublikowany na stronie internetowej Warszawskich Dni Akwarystyki w pierwszej połowie kwietnia 2016 roku.

Międzynarodowa Wystawa Akwariów
Największa wystawa akwarystyczna w Warszawie ukazująca różnorodność zwierząt wodnych i zamieszkiwanych przez nie środowisk z różnych stron świata.

Największa wystawa akwarystyczna w Warszawie ukazująca różnorodność zwierząt wodnych i środowisk z różnych zakątków świata. Celem Wystawy jest także prezentacja praktycznego zastosowania wiedzy przekazywanej podczas Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej.

Wśród tematów edukacyjnej Wystawy Akwariów wyróżnia się:

Polskie ekosystemy wodne z gatunkami rodzimymi ryb i skorupiaków
Zbiorniki prezentujące wybrane ekosystemy wodne Polski, różnorodne pod względem fauny i flory. Wśród prezentowanych gatunków pojawią się ryby (m.in. szczupak, okoń, lin, płoć, ciernik, jesiotr bałtycki, różanka, strzebla błotna) oraz skorupiaki i mięczaki wodne (rak szlachetny, rak błotny, przekopnica, topielica, płoszczyca szara, dziwogłówka wiosenna i inne). Międzynarodowa Wystawa Akwariów jest często jedyną możliwością obserwacji gatunków zwierząt rzadkich i chronionych w Polsce.

Ekosystemy wodne z różnych stron świata z gatunkami egzotycznymi zwierząt akwariowych
Zbiorniki przedstawiające wybrane ekosystemy wodne świata ze szczególną uwagą poświęconą różnorodności prezentowanych gatunków i zamieszkiwanych przez nie środowisk. Zaprezentujemy zarówno dyskowce i skalary z Ameryki Południowej, przedstawicieli Wielkich Jezior Afrykańskich, mórz i oceanów, jak również azjatyckie krewetki słodkowodne.

Zagrożenia ekosystemów wodnych
Akwaria będące odzwierciedleniem stanu polskich i europejskich ekosystemów wodnych zasiedlonych przez gatunki inwazyjne takie jak: trawianka, czebaczek amurski, rak pręgowany, gambuzja i inne.

Akwarystyka w sztuce
Swoje prace zaprezentują: Chiara Giovanelli(IT) oraz Magdalena Nikel(PL)

Galeria fotografii przyrodniczych
Na wystawie akwariów prezentowane będą również fotografie obrazujące piękno środowiska wodnego z każdej perspektywy.

Nie zabraknie fotografii makro zwierząt akwariowych.

Warsztaty akwarystyczne
Zajęcia praktyczne prowadzone przez polskich liderów akwarystyki, podczas których prezentowane są zabiegi dotyczące zakładania i utrzymania zbiorników akwariowych.

Tematami Warsztatów Akwarystycznych będą:

Akwarystyka morska
Akwarystyka naturalna

W trakcie Warsztatów Akwarystycznych zostaną przeprowadzone konkursy polegające na udzielaniu odpowiedzi na pytania prowadzącego. Do wygrania ciekawe nagrody. Więcej informacji wkrótce!

Weekend Wisły Warszawskiej
Wystawa przyrodnicza poświęcona Wiśle, której zadaniem jest przybliżenie mieszkańcom Warszawy problemów i bogactwa królowej polskich rzek.

Jest to inicjatywa, której zadaniem jest przybliżenie mieszkańcom Warszawy problemów i bogactwa królowej polskich rzek, a także rzeki Jeziorki i Morza Bałtyckiego. W ramach Weekendu przewidzianych jest szereg działań promujących ochronę polskich wód (współpraca z instytucjami działających na terenie Wisły, organizacja wystawy edukacyjnej, promocja gatunków rodzimych ze szczególnym uwzględnieniem gatunków chronionych i rzadkich, organizacja spotkań z młodzieżą szkolną) oraz kultury powiązanej z Wisłą (mikroregion etnograficzny Urzecze).

Konkursy
W ramach Warszawskich Dni Akwarystyki przewidziano kilka konkursów skierowanych do różnych grup uczestników.

Celem Warszawskich Dni Akwarystyki jest zapoznanie uczestników z problemami biologii i ochrony gatunkowej organizmów wodnych i ich środowiska, a także umożliwienie zdobycia cennych kontaktów, przydatnych w realizacji celów życiowych i naukowych.

Inicjatywa skierowana jest głównie do studentów, młodzieży szkolnej, pracowników naukowych, akwarystów oraz osób zainteresowanych tematyką akwarystyki, inżynierii środowiska, ochrony przyrody i polskich wód.

Wydarzenie jest otwarte, a udział w nim bezpłatny.

Termin i godziny otwarcia:

21-22 maja 2016 w godzinach od 10.00 do 17.00

Miejsce wydarzenia:

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Nauk o Zwierzętach (Budynek 23), ul. Ciszewskiego 8

Kontakt:

Rafał Maciaszek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 798 763 792

Serdecznie zapraszamy!

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!