Gąbki
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish


fot. Robert Borzymek - Aplysina aerophoba

Opisywany gatunek można spotkać w takich miejscach jak: Morze Śródziemne, Zatoka Meksykańska, Wyspy Kanaryjskie, czy Wybrzeże europejskie.


fot. Robert Borzymek - Aplysina aerophoba

Należy do rodziny gąbek Aplysinidae.


fot. Robert Borzymek - Aplysina aerophoba

Gatunek ten jest bardzo mały i osiąga zaledwie około 4 cm wielkości. Tworzy bardzo piękne kształty w formie rur, a jego kolorystyka przyciąga wzrok i powoduje, że jest on pożądany przez akwarystów morskich.


fot. Robert Borzymek - Aplysina aerophoba

W akwarium jest możliwa w hodowli, choć nie nadaje się dla początkujących akwarystów morskich. Wymaga zbiornika o pojemności około 100 litrów, a woda powinna mieć temperaturę od 18°C do 24°C i stabilne parametry.

Jak wszystkie gąbki jest filtratorem, co oznacza, że wyłapuje pokarm z toni. Odżywia się głównie fitoplanktonem i zooplanktonem. W akwarium będzie wyłapywała wszelkie resztki pokarmu unoszące się w wodzie.

Fotografie zostały zawarte w opisie we współpracy z www.underwater.pl.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2021

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!