Makroglony i glony
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Reklama
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

W naturze gatunek ten spotykany jest m.in. w takich miejscach jak Mauritius, czy Morze Śródziemne.


fot. Wojciech Zemczak - Neomeris sp.

Istnieje kilka bardzo podobnych do siebie gatunków z rodzaju Neomeris.

Należy do rodziny Dasycladaceae.


fot. Wojciech Zemczak - Neomeris sp.

Jak większość makroglonów jest to gatunek o bardzo niskich wymaganiach i często może stać się prawdziwa plagą w akwarium morskim. Na ogół nie jest w nim pożądany, ale chcąc go hodować należy kontrolować jego populację, aby nie rozprzestrzenił się zbyt mocno w zbiorniku.

Z czasem przyrasta sam do podłoża. Częściowo jest on zwapniony, a w środowisku naturalnym spotkamy go głównie na płyciznach.

Potrafi tworzyć całkiem spore połacie poprzez wyrastanie jeden obok drugiego.

Gatunek ten jest bardzo prosty w hodowli i śmiało nadaje się także dla początkujących akwarystów morskich.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!